Projekt „Mladý hokejista trénuje nakupovaním pre prijímateľov sociálnych služieb“

Projekt „Mladý hokejista trénuje nakupovaním pre prijímateľov sociálnych služieb“

Svetlé stránky náročného koronaobdobia, 

alebo „všetko zlé je na niečo dobré".

Koncom apríla 2020 sme prijali ponuku zapojiť sa do zaujímavého projektu „Mladý hokejista trénuje nakupovaním pre prijímateľov sociálnych služieb.“ 

Oslovila nás originálna myšlienka Slovenského zväzu ľadového hokeja v spolupráci s Kauflandom Slovensko a Asociáciou odborných pracovníkov sociálnych služieb zapojiť mladých hokejistov do nákupov  seniorom a klientom z domovov sociálnych služieb v čase ohrozenia vírusom COVID-19, ktorý priniesol mnohé obmedzenia do bežného života v zariadeniach.

Do projektu, ktorého nosnými pojmami sú vzájomná pomoc a solidarita sa zapojilo takmer 40 zariadení sociálnych  služieb, ako aj neziskové organizácie a občianske združenia zo všetkých samosprávnych krajov. Dobrovoľne pomáhať sa podujalo 50 mladých hráčov.

Počiatočné obavy zo samotnej realizácie sa rozplynuli vzápätí potom, ako nás kontaktoval „náš“ hokejista,  brankár Dukly Trenčín, Michal Valent. Prvotná rozpačitá komunikácia sa rýchlo zmenila na príjemnú spoluprácu. Veľmi ochotne  zabezpečil nákup nápojov pre prijímateľov nášho zariadenia. Pri ďalšom stretnutí rád pomohol s doplnením zásob kávy, cukru, sladkostí, ktoré si prijímatelia nemohli zabezpečiť samostatne, nakoľko patria do skupiny ľudí najviac ohrozených koronavírusom.

Ďakujeme a veríme, že aj v čase, kedy nám nebude hroziť nebezpečenstvo nákazy spolupráca pretrvá a brankár Michal Valent bude môcť zavítať aj priamo medzi našich prijímateľov, medzi ktorými má svojich fanúšikov.

                                                                                                                       

                                                                     Mgr. Petra Hodáková

                                                                     sociálna pracovníčka DSS

Fotoalbum

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Február 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29