Letný workshop sebaobhajcov v BA

Letný workshop sebaobhajcov v BA

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR, o. z., Bratislava usporiadalo „Letný workshop sebaobhajcov ZPMP v SR 2022“, ktorý sa konal v dňoch 8 - 12.8.2022 v Centre BIVIO v Bratislave Rači.

Téma workshopu bola v zmysle  čl. 19 dohovoru o právach osôb so zdravotným postihnutím: Nezávislý život – odborné činnosti na podporu samostatnosti, nezávislosti a sebestačnosti.

Celý týždeň bol program bohatý a veľmi zaujímavý: sociálna rehabilitácia, možnosti aktivizácie a habilitácie pre osoby s mentálnym postihnutím.

Z  Adamovských Kochanoviec sa workshopu zúčastnili dve mladé ženy Réka a Majka. Workshopu sa zúčastnilo 20 účastníkov, Réka s Majkou spoznali nových priateľov a upevnili vzťahy so svojimi kamarátmi z Občianskeho združenia AZZP v Trenčíne. Spomedzi účastníkov sme boli ako jediný z pobytovej sociálnej služby.

V pondelok 8.8.2022 privítala účastníkov Mgr. Ľubica Vyberalová, podpredsedníčka ZPMP v SR, ktorá nás sprevádzala a viedla počas celého podujatia. Najskôr sme sa oboznámili s programom workshopu a zúčastnili sme sa prezentácie rehabilitačného strediska BIVIO. Služby v BIVIO poskytujú ľudia s mentálnym postihnutím na vysokej úrovni, s ochotou a láskou pre svojich zákazníkov. Po obede sme išli na prechádzku a spoznávali sme Raču.

Počas týždňa sme navštívili rehabilitačné stredisko Impulz ZPMP v Petržalke. Zaujala nás prezentácia RS Impulz a aktívne sme sa zapojili v rámci workshopu. U dielňach sme si vyrobili sviečky, záložky, odznaky. Navštívili sme aj RS Inklúzia. Popoludní sme si posedeli pri kávičke  v kaviarni Radnička. Po príchode do BIVIA a po večeri nám hral na gitare na dobrú náladu Vlado Novák. Pridala sa k nemu aj naša speváčka Réka. Neostalo to len pri hraní a speve, ale v dobrej nálade sme si aj zatancovali. Veľmi sa nám páčil výlet loďou na Devín a späť. Obed bol v prírode a po príchode do prístavu sme sa prešli mestom.

V piatok 12.8.2022 nás čakalo ešte stretnutie redakčnej rady To sme my, rozhovory a diskusia so Zuzkou Majerčíkovou. A prišiel záver workshopu, spoločné foto v záhrade BIVIO a rozlúčka s účastníkmi. Získali sme nové skúsenosti, našli si nových priateľov.

Poďakovanie patrí aj organizátorom letného workshopu za zaujímavý program a  týždeň strávený v peknom prostredí Centra BIVIO a Bratislavy.

 

                              Ing.,Mgr. Mária Vondráčková, sociálna pracovníčka.

Fotoalbum

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac December 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31