Farebný svet v hrsti

„Bola raz jedna trieda, v tej triede bola krieda...“ Vlastne v tej našej triede nebola krieda - a vlastne to ani nie je trieda, ale herňa... Takže ešte raz:

Bola raz jedna herňa a už dlhší čas sme hľadali cestu ako ju zútulniť, vniesť do nej farby, rozžiariť zanedbané, ponuré a bezfarebné steny a skrine. To sa nám aj podarilo vďaka podpore IUVENTY a malého projektu KomPrax-u „Farebný svet v hrsti“.

Keď nám náš projektový zámer schválili, začali sme pripravovať materiál na rekonštrukciu herne. Pri výbere a kombinácií farieb s nám pomohol akademický maliar Mgr. Peter Horňák.

Herňu sme za pomoci klientov vypratali a pustili sa do maľovania. Majstrom našej partičky bol údržbár Jožko. Práca nám išla od ruky a za pár dní bola herňa vymaľovaná novými veselšími farbami. Nasledovalo nové rozmiestnenie nábytku a rekonštrukcia skríň. Skrine sme sa rozhodli otapetovať samolepiacimi farebnými tapetami, vymenili sme na nich zámky. Otapetovali sme aj dvere... Zrazu, akoby šibnutím čarovného prútika sa naša herňa zmenila na nepoznanie.

Klienti sa radi zapojili do upratovacích prác a svojou snahou prispeli ku konečnej úprave interiéru.

Išlo nám o to, aby sme do rekonštrukčných prác zapojili aj klientov, a tým ich viedli k zodpovednejšiemu a šetrnejšiemu zaobchádzaniu vybavenia vynovenej herne. Dali sme im priestor na sebarealizáciu a dopriali im pocit z dobre vykonanej práce „toto sme urobili my“.

Žili všetkým, čo sa v ich herni dialo. Neustále o tom rozprávali, ukazovali, tešili sa.

Teraz si s radosťou a spokojnosťou môžu povedať, že sa tu naozaj cítia príjemnejšie. Ich štvrťročné oslavy narodenín a menín tak mohli prežiť v príjemnom a harmonickom prostredí.

Ďakujeme aj sponzorom, ktorí nám prispeli k realizácií tohto projektu či už v podobe finančnej, alebo materiálnej.

Súvisiace video - Farebný svet v hrsti

Ako sme si spravili kúsok nášho sveta farebnejším.