Dúhový deň

Dúhový deň

V jeden septembrový deň sa klienti a pracovníci DSS Adamovské Kochanovce rozhodli, že ukážu širokej verejnosti, čo všetko dokážu a zorganizovali si svojDúhový deň. Prečo dúhový? Pretože dúha je farebná... Je to symbol nádeje a prísľubu nového očakávania. Dúhu vždy vidíme len nad hlavami iných, nikdy nie nad tou svojou. Tak ako dúha mnoho farieb a tým vytvára neopakovateľný nádherný prírodný úkaz, aj nás v našom domove je mnohojeden vie spievať, druhý tancovať, niekto nám navarí, operie, uprace, niekto opraví pokazenú stoličku, niekto nás zoberie na prechádzku a niekto nám pofúka boľačku, či zmeria teplotuale každý každučký je dôležitý. ...a všetci spolu sme DSS Adamovské Kochanovce. A vidieť dúhu vraj prináša šťastie...

Tento deň sa mohol zrealizovať vďaka podpore IUVENTY v malom projekte KomPrax-u.

Klienti sa chceli predstaviť verejnosti kultúrnym programom a ukázať, že sa od nás nelíšia, aj keď iní... Za pomoci pracovníkov DSS si nacvičili divadelné predstavenie, pásmo básní a piesní. Predstavili sa aj ako talentovaní tanečníci. Náš dúhový deň si vyžiadal naozaj poctivú prípravu. Bolo potrebné pripraviť kostýmy ( sukne a nohavice nám ušila naša pani krajčírka a aj s tričkami sme si ich krásne pomaľovali) i kulisy ( pri nich pomohli všetci ergoterapeuti), vyrobiť plagáty a pozvánky. Pre našich hostí sme pripravili malé občerstvenie a atmosféru v kultúrnom dome dotvorila aj výstavka ručných prác a výrobkov našich klientov. Každú voľnú chvíľu sme venovali nácviku.

Plagáty sme vyvesili v obci počas vychádzky, rozdali pozvánky do Lienkovo v Adamovských Kochanovciach, do MelčiceLieskové.

V deň D sme s úžasom čakali kto sa na nás príde pozrieť. Neverili sme vlastným očiam, koľko milých ľudí sa tu stretlo... Klienti dali zo seba všetko to najlepšie a prítomným divákom ukázali, že svet je farebný, veselý a treba sa naň tak aj pozerať. Všetci sme sa spolu zabavili a potešili.

Bol to jeden nádherný deň, aj keď upršaný, každý si v duši odnášal kúsok farebnej radosti.

Vďaka patrí tiež sponzorom, ktorí nám prispeli k realizácií projektuDúhový deň, či v podobe finančnej, alebo materiálnej.

Súvisiace video - Dúhový deň

DSS Adamovské Kochanvoce si zorganizovalo svoj Dúhový deň. Klineti tak priniesli kúsok farebnej radosti aj obyvateľom obce Adamovské Kochanovce.

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac December 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31