Učíme sa hrať tenis

Učíme sa hrať tenis

Termín: 13.05.2014

Dňa 13.5.2014, teda v utorok, sme boli s klientmi skupiny B v časti obce Chocholná – Velčice, kde sú tenisové kurty. Tento menší výlet pre klientov nášho zariadenia zorganizovalo Občianske združenie Silnejší – slabším (za čo im veľmi pekne ďakujeme). Cieľom tohto združenia je pomoc znevýhodneným občanom, ktorí majú zdravotné postihy, materiálne problémy, nachádzajú sa v zložitých životných situáciách a hlavným cieľom je zapájanie znevýhodnených občanov do kolektívu zdravých ľudí.

V tento pochmúrny a zamračený deň sme zobrali klientov zo skupiny B. Keď sme pomaličky peši prišli na miesto, tak nás tam už čakal tréner, ktorý cvičil známych tenistov ako Danielu Hantuchovú. Niektorým klientom sa veľmi nechcelo, ale nakoniec ich to veľmi bavilo. Tí, ktorí si mysleli, že im to nepôjde, išli natrhať kytičky. Každá kytička bola iná a bohatá. Medzi tým ostatní trénovali, roztáčali koleso z bicykla raketami a neskôr pán tréner zapol stroje, ktoré vyhadzovali tenisové loptičky. Klientom sa to veľmi páčilo, mnohí to zažili poprvý krát. Boli nadšení, keď sa im podarilo loptičku odraziť. Iných zas bavilo loptičky zbierať a dávať ich do spomínaných strojov. Tenis išiel najlepšie Adamovi, Ivanovi, Marekovi, Viktorovi a Jankovi. Išlo im to perfektne!

Chceme sa tomuto združeniu poďakovať, že umožnili klientom nášho zariadenia zúčastniť sa takejto udalosti, aj trénerovi Jozefovi Bulkovi, ktorý bol trpezlivý pri práci s našimi klientmi. Tešíme sa na ďaľšiu spoluprácu a  ĎAKUJEME.

Dominika Staneková, dobrovoľníčka

Miesto konania

Tenisové kurty v obci Chocholná-Velčice

Fotoalbum

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac December 2021 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Odber noviniek

Vyplňte Vašu e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať pravidelné správy o dianí v našom zariadení.