Míľa  pre mamu

Míľa pre mamu

Naša cesta do komunity, alebo „ako sme pomáhali Materskému centru Srdiečko v Trenčíne“...

Sobota, 7. máj 2016, deň ako každý iný, no predsa niečím výnimočný!

V Trenčíne ako aj v ďalších mestách na Slovensku sa už tradične pripravovala oslava Dňa matiek „Míľa pre mama“.

Organizátorom podujatia je Materské centrum Srdiečko v spolupráci s Úniou materských centier Slovenska a tento rok sme sa na tejto krásnej akcii podieľali aj my – DSS Adamovské Kochanovce. Náš realizačný tím tvorili naši prijímatelia Majka s Miškom a Paľko s Peťom, dobrovoľníčky z radov zamestnancov ako aj študentky Simonka, Katka a Lidka.

Príprava začala už niekedy v marci v našej keramickej dielni Púpavka. Práve tu sa v rámci pracovno-terapeutickej činnosti postupne rodili krásne, hlinené brošne v tvare srdca. Každá iná, každá zaujímavá, každá originálna. V počte cca 400 kusov ich MC Srdiečko darovalo mamičkám pri registrácii.

V deň D sme sa rozdelili do dvoch stánkov. Jeden na trati, kde účastníci zdolávajúci okrem míle aj rôzne úlohy, dostali od nás na svoje kartičky pečiatku ( písmenko L). Zároveň im Paľko s Peťom ponúkli osviežujúci nápoj, ktorý „čapovali“ priamo z „džúsomatu“. Naši chlapi sú už v tejto činnosti zohratý tím. A treba povedať, že mali plné ruky práce, pretože slniečko neúnavne hrialo. Druhý stánok, umiestnený priamo na Mierovom námestí, bol našim info stánkom. Prezentovali sme sa tu výrobkami z textilnej i keramickej dielne, letáčikmi o našom zariadení, ale aj o procese deinštitucionalizície. Tento stánok zastrešovali súrodenci Majka s Miškom, ktorí sú neúnavnými silami našej pracovno-terapeutickej dielne Púpavka. Keďže mali dobrý výhľad na pódium, užili si aj program plný piesní a tanca.

Nemenej zaujímavou skúsenosťou pre našich mladých bol určite obed v reštaurácii, kde si s podporou kolegýň vybrali a objednali obľúbené jedlo. Takto natrénovaní si potom celkom samostatne ( aj bez slov ) dokázali kúpiť zmrzlinu v neďalekej cukrárni.

Záverečné balenie a upratovanie stánkov nám spestrili svadobčania, schádzajúci sa pred Piaristickým kostolom. Okrem pohľadu na krásnu nevestu sa nám ušli aj svadobné koláče. Na oplátku sme mladomanželom darovali ručne robené textilné červené srdiečko. Veríme, že im bude dlhé roky pripomínať tento výnimočný deň.

Ten deň bol skutočne výnimočný!

Mestom sa premlelo množstvo ľudí, hrala hudba, detičky šantili. Vždy, keď prešla okolo mamička s brošňou na hrudi, nás zahrialo pri srdci. Tak, ako keď k nášmu stánku pribehlo vysmädnuté dieťa.

Ten deň mala naša práca zmysel.“ ( pohľad našich prijímateľov)

Dni ako ten „míľový“ nám dokazujú, že naša náročná, ale zároveň krásna práca má zmysel.“ ( pohľad kolegýň)

Fotoalbum

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac September 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30